Javascript ile E-Beyanname Sitesinden Toplu Beyanname ve Tahakkuk İndirme

Maliye bakanlığı E-Beyanname sitesinden aşağıdaki javascript kodunu kullanarak, Chrome tarayıcısı üzerinden toplu bir şekilde beyanname ve tahakkukları indirebilirsiniz. Algoritma şimdilik sadece beyanameleri indirmektedir.

Bunun için yapılması gereken ayarlar: Dosya kayıt yeri ile ilgili ayarlar: Google Chrome ayarlar kısmından, gelişmiş ayarlara girilir. İndirilenler kısmı aşağıdaki şekilde ayarlanır.

Daha sonra açılır pencere ayarları için, içerik ayarları kısmından pop-up'lar ordan da istisnaları yönet kısmına https://[*.]ebeyanname.gib.gov.tr:443 adresi eklenir.

Beyannameleri indirmek için; yer imleri çubuğuna yeni sayfa ekle tıklanır ve adına her hangi bir ad, url kısmına aşağıdaki JavaScript kodu yapıştırılır. Chrome üzerinden E-Beyanname sistemine oturum açtıktan sonra Beyanname ara bölümünden kriterler seçilerek beyanname arama işlemi gerçekleştirilir. (Sadece Onaylı beyannameler kısmını seçmeyi unutmayınız). Beyanname listesi ekrana geldiği zaman, yer imleri çubuğuna eklemiş olduğumuz kısayola tıklanır. Beyannameleriniz hızlı bir şekilde belirtmiş olduğunuz dizine indirilecektir.

Kodu indir