Javascript ile E-Beyanname Sitesinden Toplu Beyanname İndirme

Maliye bakanlığı E-Beyanname sitesinden aşağıdaki javascript kodunu kullanarak, Chrome tarayıcısı üzerinden toplu bir şekilde beyanname indirebilirsiniz. (Algoritma şimdilik sadece beyannameleri indirmektedir.)

Bunun için yapılması gereken ayarlar: Dosya kayıt yeri ile ilgili ayarlar: Google Chrome ayarlar kısmından, gelişmiş ayarlara girilir. İndirilenler kısmı aşağıdaki şekilde ayarlanır. Daha sonra açılır pencere ayarları için, içerik ayarları kısmından pop-up'lar ordan da istisnaları yönet kısmına https://[*.]ebeyanname.gib.gov.tr:443 adresi eklenir.

Beyannameleri indirmek için; yer imleri çubuğuna yeni sayfa ekle tıklanır ve adına her hangi bir ad, url kısmına aşağıdaki JavaScript kodu yapıştırılır. Chrome üzerinden E-Beyanname sistemine oturum açtıktan sonra Beyanname ara bölümünden kriterler seçilerek beyanname arama işlemi gerçekleştirilir. (Sadece Onaylı beyannameler kısmını seçmeyi unutmayınız). Beyanname listesi ekrana geldiği zaman, yer imleri çubuğuna eklemiş olduğumuz kısayola tıklanır. Beyannameleriniz hızlı bir şekilde belirtmiş olduğunuz dizine indirilecektir.

javascript:
var sayi= beyOids.length;
var token= document.getElementById('TOKEN').value;
var k=0;
function islem() {
var adres ="https://ebeyanname.gib.gov.tr/dispatch?cmd=IMAJ&subcmd=BEYANNAMEGORUNTULE&TOKEN="
+token+"&beyannameOid="+beyOids[k]+"&inline=false";
window.open(adres, "_blank");
console.log(adres);
var zamanla = setTimeout("islem()",1200);
if (k===sayi-1) {
clearTimeout(zamanla);
alert(sayi+" adet beyanname indirildi. Code By Recep KARAMANLI - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.");
}
k++;
}
islem();

Gösterim: 9321