Yeni internet vergi dairesinden toplu beyanname ve tahakkuk indirme

Yeni internet vergi dairesinden, aşağıda linki verilen uygulama ile sunucudan dönen json kodu ve e-beyanname token kodu kullanılarak toplu olarak beyanname ve tahakkuklar indirilebilir.
Uygulamayı Aç
Öncelikle yeni internet vergi dairesine Google Chrome tarayıcı ile oturum açılır. (Diğer tarayıcılar ile de aynı işlem yapılabilir. Ancak burada Google Chrome ile nasıl yapılacağı gösterilmiştir.) E-Beyanname menüsünde beyanname arama formu açıldıktan sonra F12 geliştirici seçenekleri açılıp, ayarlar aşağıdaki görseldeki gibi yapılır.
Daha sonra beyanname arama parametreleri doldurulup sorgulama yapılır. Sorgulama yapıldığında ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.
dispatch yazısına tıklanıp Response seçilir. Burada sunucudan dönen tüm beyanname ve tahakkuklara ilişkin bilgilerin tutulduğu json data bilgisi bulunmaktadır.
Şimdi uygulamayı açıp token kodu alanına tarayıcı adres çubuğunda yer alan &token= kısmından sonra gelen uzun kodu koplayıp uygulamadaki ilk alana, sunucudan dönen json kodunu da ikinci alana yapıştırıp İndir butonuna basalım. Sorgulama yaptığımız kriterlere göre tüm beyanname ve tahakkuklar Tarayıcımızın varsayılan indirme klasörüne inecektir.

Gösterim: 5582