Sgk tekli veya toplu onaysız rapor görüntüleme

Üst Kategori: Ürünlerimiz Kategori: Teknik Notlar Cuma, 13 Aralık 2013 tarihinde oluşturuldu Son Güncelleme: Perşembe, 15 Haziran 2017 Cuma, 13 Aralık 2013 tarihinde yayınlandı. recepkaramanli tarafından yazıldı.

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Menüden E-Sgk > E-Sgk bölümüne girilir, listeden seçim yapılarak veya arama yapılarak müşteri seçilir. Veya tüm müşterilerde sorgu yapılacak ise seçim yapılmasına gerek yoktur. Üstten E-Sgk sekmesi tıklanır. Açılan sayfada E-Bildirge ile başlayan combobox içinden "İş göremezlik" seçilir. Sağ kısımda bu sayfa ile alakalı açılan grub içerisinden, tüm müşteriler için sorgulama yapılacak ise "Tüm Müşteriler" kutusu işaretlenir. Şayet seçili müşteri için sorgulama yapılacak ise seçim yapılmasına gerek yoktur. Daha sonra "Onaysız Rapor Görüntüle" butonu tıklanır. Onaysız raporlara ilişkin rapor Web sayfası şeklinde ekranda görüntülenir. Toplu veya tek sorgulamalarda şifrenin hatalı olması durumunda ilgili hata mesajı ekrana yada toplu sorgulamalarda raporda ilgili müşterinin yanına "ŞİFRE HATALI" şeklinde görüntülenir.

Not: Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sayfasında en son yapılan değişiklik ile sogrulama ekranına güvenlik kodu getirildiği için, tekli veya toplu olarak rapor sorgulaması yapılamıyor. Gösterim: 11308